Únor 2014

O slávě

25. února 2014 v 19:39 | Cher |  Michaelovy citáty
"Čím větší hvězda, tím větší cíl. Čím víc jsem byl populární, tím více fám, které nebyly pravdivé, o mně bylo vytvořeno. Ve chvíli, kdy jsem začal lámat rekordy nejprodávanějších alb, přes noc mě začali nazývat šílencem, podivínem, bláznem. Říkali, že jsem dívka, homosexuál, že chci koupit kosti sloního muže, že spím v kyslíkové komoře. Nic z toho není pravda. Zašli příliš daleko. Zašli prostě příliš daleko.
Jestli to bolí? Já jsem člověk. Jsem člověk."

Michael Jackson v rozhovoru vyzařeném z dokumentu Martina Bashira


(Ú)škleb, prosím!

18. února 2014 v 17:29 | Cher |  Galerie
Umí Michaelův výraz někdo z vás napodobit? Já teda ne! Smějící seVyprávění českého šéfkuchaře o Michaelově pobytu v Praze

5. února 2014 v 16:29 | Cher |  Články
Našla jsem velmi zajímavý článek. Vyprávění šéfkuchaře, který měl vařit pro Michaela, když byl v té době u nás v Praze na turné HIStory v září 1996.

Setkání králů

Mému kuchařskému povolání jsem vděčný za to, že jsem se podíval do zajímavých zemí, poznal zajímavé lidi a setkal se se světovými celebritami, které bych asi jen tak nikde nepotkal. Sigourney Weaver, Toma Cruise, Silvestra Stallona, Bruna Cremera, Phila Collinse, Bona, Kiss, Shagyho a další známé tváře jsem mohl osobně poznat a musím říci, že opravdu platí, čím větší a hlavně talentovanější hvězda, tím skromnější a příjemnější člověk, což se o těch českých "celebritách" nedá mnohdy říci.
Ovšem ten největší zážitek mám ze setkání s Michaelem Jacksonem, který přijel do prahy odstartovat své světové turné Hi-story. V té době jsem pracoval v hotelu, kde byl Michael Jackson ubytovaný i s celým doprovodem managerů, tanečníků a hudebníků. Když bylo oficiálně oznámeno, že M.J. přijede do Prahy a bude bydlet v našem hotelu, bujelo v nás napětí, co nás s návštěvou takovéto celebrity vlastně čeká. Brzy začaly přicházet požadavky a nařízení jak, co, kdy a kde se má odehrávat při návštěvě pana Jacksona.
Pro nás kuchaře přišla zpráva, že s M.J. přijede jeho osobní kuchařka, která má pověst neúprosné dámy, která bedlivě dbá na čistotu kuchyně, ve které připravuje pro M.J. jídlo, a s bílou rukavičkou obchází a kontroluje čistotu. Už tak naklizenou kuchyň jsme tedy začali týden před příjezdem M.J. leštit a pucovat a shánět požadované suroviny. V onen den byl hotel obehnán plotem, za kterým byl dav ječících fanoušků. Ti, když viděli jak security pouští nás zaměstnance za plot, na nás začali pokřikovat, ať je vezmeme s sebou. Řádně ponaučeni o tom co máme dělat, například kdyby dav fanoušků vnikl do hotelu, jsme čekali na návštěvu krále popu a sním i jeho osobní kuchařky.
Samotný příjezd jsme si samozřejmě nenechali ujít, ovšem po návratu do kuchyně na nás čekalo překvapení. V černých legínách, černém tričku, černé basebolové čepici, s batohem a patřičně velkou americkou žvejkačkou v ústech tam stála slečna, která vypadala jako zbloudilá americká turistka. "Ahoj, jak se máte? Já jsem kuchařka od M.J. a budu mu tady vařit. Ukážete mi kde? Tady? Super, díky," tak se představila obávaná kuchařka M.J.. Musím říci, že nás všechny opravdu nadchla a zejména její kuchařský úbor, který byl překvapivě také černý, a na zástěře a čepici měla nakreslené mrkvičky, okurky, cibulky atd.
Vaření pro M.J. bylo velice zvláštní, spousta energetických tyčinek, kakao, kuře, různá rizota a hlavně chilli papričky, které musely být ty nejpálivější. Po příjezdu se M.J. odebral do pokoje a nám bylo řečeno, že se určitě nikde neobjeví. Rozruch kolem návštěvy se pomalu uklidňoval, když tu se náhle z restaurace vyřítil číšník a zcela nesouvisle jen opakoval, je tady, on přišel, on tam je! Netrvalo to snad ani vteřinu a nás asi pět kuchařů zamířilo do restaurace, kde nás hned za dveřmi překvapil sám M.J., který si se dvěma dětmi prohlížel akvárium s humry.
,,Hi," až dětsky a plaše ale s úsměvem nás pozdravil samotný Michael. Rozpačitě čekal, co se bude dít dál, ale to my také. Po chvilce nás znova každého pozdravil, zamával pravicí a odešel ke stolu. Dal si kuřecí prsíčko se zeleninou a bramborovým pyré, ochotně ale opět hrozně plaše se vyfotil s obsluhou a odešel. Zajímavé bylo také pozorovat tým managerů kolem M.J., kdy u kulatého stolu sedělo asi deset lidí a plánovalo minutu po minutě, kde M.J. bude a s kým bude mluvit.
Tour manager nám vždy hlásil, kdy M.J přijde a jak se mu v Praze líbí, samozřejmě se všech ptal, zda jdou na koncert. Na té velkolepé akci nás asi všechny, co jsme se s králem popu osobně setkali, napadla myšlenka, jestli ten energetický člověk, který právě předvádí perfektní a nevídanou show, je ten plachý člověk, který nás zdravil a nesměle nám podával ruku. Po koncertě jsem se vrátil do hotelu a připravoval občerstvení na tiskovou konferenci, kde M.J. působil velice uvolněně a opět až s dětským úsměvem odpovídal na otázky. Po konci tiskovky jsem se naposledy setkal s M.J., který při odchodu znovu všem podal ruku a rozloučil se.
Patřičná otázka zní a proč jsem nazval svůj dnešní blog ,,Setkáním králů"?
Když M.J. odcházel z tiskové konference, tak mezi přihlížejícími byli i pracovníci úklidové firmy, která v hotelu působila, a ta měla ve znaku malou kreslenou postavičku myši vyšitou na pracovních oděvech. M.J. to velice zaujalo a se smíchem ukazoval na obrázek, který měl na svém oděvu zrovna pan Král, který se opravdu tak jmenoval a kterého jsme všichni znali jako tichého a ne moc výřečného. Po chvilce, kdy M.J. ukazoval na obrázek a smál se, najednou pan Král k šokovanému údivu všech pravil: "YOU ARE KING OF POP AND I AM KING OF MOP!" Podle toho, jak se král popu smál, si myslím, že kdyby nic jiného tak tento zážitek z Prahy mu zůstal hodně dlouho zapsaný v paměti, asi tak jako mě zůstane v paměti toto nevšední setkání a na kuchařské čepici podpis Michaela Jacksona.