Listopad 2013

Reklama na Pepsi

25. listopadu 2013 v 19:29 | Cher |  Videa
Michael se stal v roce 1984 tváří reklamy na Pepsi. Slova písně Billie Jean byly přepsány pro potřeby reklamy.Během natáčení této reklamy byl Michael ošklivě popálen na hlavě. Jeho vlasy začaly hořet. Odvezli ho do popáleninového centra, kde prodělal několik plastik hlavy. Od té doby trpěl chronickými bolestmi hlavy, kvůli kterým musel brát léky proti bolesti.


Hlasuj pro fotku měsíce: prosinec 2013

23. listopadu 2013 v 15:09 | Cher |  Fotka měsíce
Fotku měsíce jsem tady na blogu ještě neměla, takže poprvé můžete hlasovat pro tu, která se vám nejvíce líbí! Smějící se

Foto č. 1

Foto č. 2

Foto č. 3

Foto č. 4

Výroky o ženách

22. listopadu 2013 v 17:49 | Cher |  RůznéKošile pro Michaela

16. listopadu 2013 v 12:19 | Cher |  Galerie
Květen 2009: Fanynka, která se vyfotila s Michaelem mu darovala košili, kterou má Michael na fotce na sobě.


Michael na návštěvě v kancelářích Guiness World Records

14. listopadu 2013 v 18:29 | Cher |  Články
V tomto dni, 14.listopadu roku 2006 navštívil Michael kancelář Guinness World Records v Londýně a převzal osm certifikátů World Record včetně ocenění Nejúspěšnější Umělec Všech Dob. Editor Craig Glenday provedl Michaela po kancelářích a ukázal mu úžasné exponáty v kabinetu kuriozit.
Michael poté dostal certifikáty svých nahrávek, kopii poslední edice knihy a speciální edici z roku, kdy se narodil (1958).

Michael řekl: "Vždy jsem byl velký fanoušek této knihy. Děkuji Vám moc - je to pro mě velká čest, že mohu navštívit kanceláře Guinness World Records.
Editor Craig Glenday řekl: "Michael je jeden z nejlepších umělců všech dob a jeho stálý úspěch ho udržel na samém vrcholu hudebních žebříčků. Jsme potěšeni, že Michael drží světový rekord a přišel si k nám osobně vyzvednout certifikáty."


Dabing nebo titulky?

13. listopadu 2013 v 16:35 | Cher |  Témata týdne
Mám ráda dabing i titulky. Dabing mám ráda v tom, že se nemusím tolik soustředit na čtení titulků a je to pro mě pohodlné. Někdy je lepší slyšet celý film v češtině nebo slovenštině.

Dříve jsem filmy v původním znění vůbec nevyhledávala. Když jsem chtěla shlédnout film, který byl jen v původním znění, nebyla jsem z toho moc nadšená. Angličtina mi sice nedělá problém a baví mě, ale stejně se stane, že občas něčemu neporozumíte a děj ve filmu nepochopíte. Tak jsem si tedy stáhla ten film jen v původním znění, šoupla tam titulky a bylo to dokonalé. Naštěstí stíhám číst titulky a zároveň vnímat původní znění. Hodně lidí říká, že se takto zlepšili v angličtině a mohu to z vlastní zkušenosti potvrdit. Když čtete titulky a zároveň slyšíte, jak ta věta zní v angličtině, tak si to dobře zapamatujete, ale ne každému to vyhovuje. Původní znění má také výhodu v tom, že slyšíte pravý hlas herců. Jejich emoce, jak se vyjadřují. Když se dívám na nějakou komedii v angličtině a poté v češtině, zdá se mi, že dabing překryje ty vtipné hlášky nebo je přeloží úplně jinak a pak už to není vtipné. Kolikrát jsem se u filmu v původním znění smála a v češtině to nebylo nic moc.
To neznamená, že preferuji jen původní znění s titulkami. Dabing je dabing :-)

Co preferujete vy a proč?

Tento článek byl přiřazen k tématu týdne "Dabing, nebo titulky?"


Michaelův smysl pro humor

10. listopadu 2013 v 14:59 | Cher |  Zajímavosti
"Hodně se smál a žertoval. Jednou dal členům ochranky nějaké jídlo, ale před tím na něj položil extrémně, ale extrémně pálivé papričky a sledoval, jak běhají dokola a hledají vodu.
Předtím jsem řekl, že býval hodně smutný, ale někdy se smál tak moc, až to bolelo. Když sledoval filmy, smál se tak nahlas, že lidi říkali: ´Drž hubu, vole", protože nevěděli, že to je MJ."

Bodyguardi Michaela Jacksona, z webu michaeljacksonforever.cz


Michael s Meryl Streep

9. listopadu 2013 v 12:39 | Cher |  Michael a osobnosti
Moc jim to spolu sluší, tuším, že je to fotka z roku 1987


dr. Murraye propustili na svobodu

6. listopadu 2013 v 16:48 | Cher |  Články
28.10. po dvou letech propustili dr. Murraye. Conrad Murray si odpykal polovinu svého čtyřletého trestu. Před věznicí čekali i Michaelovi fanoušci. Propuštění se uskutečnilo z důvodu zmírňování přeplněnosti věznic v Kalifornii. Reportéři čekali na Murraye před věznicí, ale lékaře vyvedli ven zadním vchodem. Prokuratura na procese tvrdila, že Murray (60) hrubě zanedbal své povinnosti při podávání léku propofol. Ten Michael užíval, aby mohl spát.

Lékaře odsoudili v roce 2011 za neúmyslné zabití a dostal maximální trest čtyři roky vězení.

"Je připravený za to bojovat tak dlouho, jak bude třeba," oznámila Murrayova advokátka Valerie Wassová ješte před propuštěním svého klienta.

Wassová dále informovala, že lékař chce po propuštění z vězení znovu vykonávat lékařskou praxi.

Americké úřady odebrali Murraymu licenci ve státech Kalifornie, Nevada a Texas, kde mohl pracovat před smrtí Michaela Jacksona.
_______

Kde je ta spravedlnost, když ji nejvíc potřebujeme? Ještě hodlá bojovat o vrácení licence. Vždyť zabil už jednoho člověka. Na jeho místě bych se ani neukazovala na veřejnosti...

Pár fotek Murraye krátce po propuštění z věznice v místním bistru